صبر وشکیبایی اساس تربیت است.

در میان انبوه مشکلاتی که نوجوانان وجوانان امروز را احاطه کرده است مسئله ی غریزه ی جنسی شاید مهم ترین مشکلاتی است که آنها را  تحدید می کند از یک نظر دراین  دوران  شهو ت جنسی یگانه حاکمی است که در کشور تن حکومت می کند. اگر این غریزه در دوره ی جوانی به صورت صحیحی رهبری نگردد، خرد کننده ترین ضربه را بر پایه ی سعادت ، خواهد زد.

زیرا به موازات شکوفایی این غریزه در روح جوان، طوفانی ایجاد می شود که اگر  برخورد با آن غفلت گردد چه بسا جوانان را در آستانه ی انحرافات روانی و بهره برداری های غیرطبیعی از این نیروی حیاتی قرار می دهد واز جمله این انحرافات وحشتناک ترین و خانمان سوز ترین آنهاست، عمل غیر اخلاقی و زیانبار خود ارضایی است که اگر این عمل جنبه ی اعتیاد به خود بگیرد انسان را تا آستانه مرگ پیش می برد .

خود ارضایی دراثر عوامل تحریک گریبانگیر افراد می شود. این عمل در مردان استمناء و در زنان استشهاء نامیده می شود. در این مورد وقتی عوامل تحریک غریزه جنسی فرد را تحریک کند با خود کاری انجام می دهد که از او منی بیرون بیاید .

 

تعریف استمنا

استمنا یا خود تحریکی به این معنی است که فرد با خود رابطه ی جنسی انجام داده و کاری می کند که از او منی خارج گردد  .

استمنا عبارت است از بیرون کردن منی خود از راه غیر طبیعی مالیدن : مالیدن آلت با دست یا سایر اعضای خود به اعضای دیگری غیر از همسر.

 

عمومیت خود ارضایی

عمل خود ارضایی منحصر به جوانان و یا کودکانی  که تازه پا به بلوغ گذرانده اند نیست بلکه عمومیت دارد. چه بسا سالخوردگانی هستند که به این عمل معتادند .

 

این عمل دارای اثرات بسیار سوء و خطرناکی است که عبارتند از :

1- عوارض و مضرات بدنی : که شامل سستی و رکود اعضا ،پیدایش لرزش در دستها و بدن ، درد کمر ،گیج رفتن سر ،درد سر ، دفع مقداری از پروتئین های بدن و مواد معدنی که خود موجد عوارضی است از جمله آنکه رشد استخوانها را کاهش می دهد، بیحالی، رنگ پریدگی، پدید آمدن خوابهای بی موقع ،رشد نامناسب اعضا،خستگی و خواب آلودگی مفرط،عدم توجه،مبتلا شدن به سل که بر اساس آمارها از هر ده نفر فرد مبتلا به این عمل 4 نفر مبتلا به سل هستند ، ضعف قوه ی بینایی و شنوایی، مبتلایان به این عمل غالبا چیزی شبیه یک پرده را جلوی چشم زمانی که چشم های خود را می بندند، می بینند که در صورت ادامه پیدا کردن این ناراحتی چشم شان سیاهی رفته و دچار سرگیجه شده و به زمین می افتند.همچنین به طور مداوم صدای ناهنجاری در گوش خود احساس می کنند که برای آنها بسیار ناراحت کننده است، تورم مخاط مجرای ادرار در پسران و تحریک موضعی و سرخی اطراف مهبل در دختران و گاهی ترشحات و عفونتهای در هر دو گروه ،صدمه به سلامت جسمی و عصبی به علت هیجان زدگی و پیشروی آن هیجان ،ناراحتیهای قلبی و معده ای، خارش در دستگاه تناسلی ،خروج مواد معدنی از بدن، تحریک زیاد هیپوتالاموس و در نتیجه تحریک افراطی غدد جنسی که سبب پرکاری نامتناسب آنها می شود و بلوغ زود رس را به دنبال دارد ،کاهش و تغییر مکرر قوای جسمی و روحی که به ضعف عمومی بدن و بالاخره پیری زود رس می انجامد، بی اشتهایی و در صورت افراط ضعف استخوانی و ناراحتی های مفصلی، ضعف جنسی و انزال زود رس ،جاری شدن آب از دهان ،حرکات و گردش نامناسب چشم در حدقه.

2- عوارض و مضرات اخلاقی: بزرگترین زیان این عمل اسارت و بردگی در بند شهوت است او دائما به دنبال لذت آنی است و امروز را می طلبد نه فردا را

نوجوان همیشه خود را در رویاهای کاذبه ای می بیند و عادات عشقبازی کاذب در وی می شود همیشه در آشفتگی های روانی به سر می برد و برای ارضای بعدی خود به چشم چرانی ها ،دلبستگی به عکسهای محرک و دیگر انحرافات دست می زند.

3- عوارض و مضرات روانی: ایجادضعف در حافظه، غلبه ترس بر فرد به خاطر عوارض بعدی ،تشتت فکر ، عدم امکان تمرکز حواس،عدم تسلط بر اراده که جلوه اش در کسانی که می خواهند دست از عمل بردارند و نمی توانند یافت می شود ،عدم تسلط بر خود ،پیدایش اضطرابهای جدید،جنون و دیوانگی : این عمل از لحاظ جنسی فرد را فرسوده می کند،یعنی غدد مترشحه داخلی را از کار می اندازد که غدد سازنده ی منی از این جمله اند که رفته رفته کوچک شده و به صورت نخودی در می آیند و قادر به ساختن منی نیستند. در بین مبتلایان کسانی که در اثر ندانم کاری والدین از کودکی به این عادت شوم گرفتار شده اند دچار جنون می گردند، توجه مداوم به مسائل جنسی که سبب جلوگیری از تفکر آزاد می شود،گوشه گیری ، یأس و بی تفاوتی نسبت به مسائل مهم و حیاتی ،غم و کدورت ، آزاد خواهی و آزارطلبی، سلطه ی آلودگی بر نیروی عقل و تحت الشعاع قرار دادن آن، بروز رفتار وسواسی همراه با اضطراب ،افسردگی ،تندخویی و بد بینی ،پیدایش عوامل ترس، احساس پشیمانی ،ایجاد ضعف در برقراری رابطه فکری و روحی با دیگران

Admin Logo
themebox Logo


استخاره آنلاین با قرآن کریم


تعبیر خواب آنلاینابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان
p30java ابزاروبلاگ
ابزار وب
پرینت
داستان روزانهشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic