صبر وشکیبایی اساس تربیت است.

تمامی  روایات وارده و آیات موجود حرمت این عمل را میر سانند که در این قسمت به برخی از آنها اشاره می شود:

1- قران مجید در آیه ی 192 سوره بقره می فرماید: خویشتن را در وادی بدبختی و هلاکت نیندازید.

2- امام صادق (ع) می فرماید : استمنا گناه بزرگی است که خداوند متعال در کتابش از آن نهی فرموده است و کسی که استمنا کند مانند آن است که با خود ازدواج کرده است  اگر بدانم کسی چنین عملی را مرتکب می شود هرگز با او غذا نمی خورم.

3- حضرت عمار (ع) از امام صادق (ع) نقل می کند که حضرتش پرسیدند : مردی خدای نکرده با حیوانی نزدیکی کرده و یا خود ارضایی کرده حکمش چیست؟ فرمودند: هر دو از این دو عمل و هر چیزی که شبیه اینهاست در حکم زنا می باشد و حرام است. 

4- از امام صادق (ع) پرسیده شد : نظر شما درباره ی خود ارضایی چیست؟ فرمودند: عمل بسیار زشت و نا پسندی است و برای جلوگیری از آن ازدواج بهترین را ه است.

5- ابوبصیر می گوید: از امام صادق (ع) شنیدم که فرمود : سه طایفه اند که خداوند در روز قیامت با آنان تکلم نمی کند و به ایشان عنایتی ندارد و گناه را از ایشان پاک نمی کند و برای آنان عذاب دردناک است: کسی که موی صورت خود را بکند کسی که استمنا نماید و کسی که با او لواط شود.

6- مردی به نام طلحه ازامام صادق (ع) نقل می کند که آن حضرت فرمودند : مردی را پیش امیر مومنان علی (ع) آوردند که آن مرد استمنا انجام داده و به بازی با آلت خود عادت داشت. حضرت - به عنوان تأدیب- ضربه ای به دست او زدند به گونه ای که دستش سرخ شد.سپس از بیت المال هزینه ی ازدواج او را تامین کردند.

Admin Logo
themebox Logo


استخاره آنلاین با قرآن کریم


تعبیر خواب آنلاینابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان
p30java ابزاروبلاگ
ابزار وب
پرینت
داستان روزانهشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic